Hacamat Nsıl Yapılır? Yapılış Süresinedir? Kullanılan Malzemeler Nelerdir.

Hacamat bir kaç aşamadan oluşmaktadır.
Hacamat yapmadan önce, hacamat için kullanılacak olan malzemeler tek kullanımlık olmak zorundadır. Her şeyden önce sağlık için steril ortamın sağlanması şarttır.
Hastamız hacamat yaptıracak bölgede bulunan kıyafetini çıkartarak uzanır. Terapistimiz hastamızın hacamat yapılacak olan bölgesini steril mendil ile temizledikten sonra kuruması bekler.

Hacamat için kullanılan kupa yada kupalar hazırlanır.
Hastamızın hacamat yapılacak olan bölgeleri kupaları koymak vaziyeti ile bölgeleri belirler. hacamat kupası bölgenin hafif bir kızarmasına neden olur. bu kızaran yerlerde kupa vakum yöntemi yaptığı için kanı dışarıya çekecek vaziyete gelir.

Kupalar bölgelerden çıkartılır.

Hacamat yapılacak olan bölgeler belirlendikten sonra, vukum yapılan kupalar çıkartılır.

Deriyi kesme işlemi,

Kupalar belirginleşen bölgelerden söküldükten sonra, hacamat için kullanılan bölgelerde belirli derecede hafif çizikler ile vücut kesilir.
Uzman bir hacamat terapisti, kaç adet çizik atacağını iyi bilir. Fazla çizik temiz kanın gelmesini de sağlar bu durumda tedavi fayda sağlamayabilir.
Çizik atma işlemi sırasında terapistimiz Dinimize uygun dua okuyabilir. Ancak hacamat için özel bir dua yoktur. Ayet-i El Kursi okuna bilir.
Bir çok hastamızın aklına takılan bir soru da, acı verip vermemesidir. Yapılan işlem hiç bir acı vermemektedir.
Çizik atılan bölgeye kupa oturtulur ve vakumlanarak kanın çekilme işlemi başlatılır.

Tüm bölgelere işlem uygulanır,

Hacamatın süresi kişiden kişiye göre değişir. Kişinin kan basıncına göre değişmektedir. ortalama 7 ile 8 dakika sürmektedir.

Hacamat işlemi bittiği zaman, kupaların vakum havası alınarak vücuttan sökülür. Kupa içerisindeki pis kan olarak adlandırdığımız pıhtılaşan kan, steril mendiller yöntemi ile temizlenerek tek tek çıkartılır.

Böylelikle hacamat işlemimiz biter.

Bol şifalar dileriz.