Hacamat Nedir? Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?

Hacamat bir nevi deri altında bulunan toksin maddelerin vakum yöntemi ile çekilmesi dışarı atılmasıdır.
Hacamat tıp alanında yer almasa da alternatif tıp olarak günümüze kadar gelmiştir. Dinimizce peygamber efendimizin bir çok hadisin de yer almaktadır. Hacamat yapmak dinimize göre sünnettir.

Peki hacamat yapmak gerçekten yararlı mıdır?

Tıp alanın da kullanılmayan hacamat tedavisini bir çok doktor ve sağlık personelleri hacamat yaptırmaktadırlar. Aslında bu sorunun cevabı hacamat yapan belirli hastalıklara sahip hastaların cevap vermesi daha makul olacaktır.
Hacamat, gerçekten sağlığa çok büyük yararı vardır. Vücudumuzun bazı bölgelerinde bulunan damarlar içerisinde bulunan kan kalp tarafından çekilmez. bu gibi durum da kan sürekli olarak aynı kalır ve yenilenme evresine girmez. Düşünülebilir ki kan insanın yaşam sıvısı dır. Kan dolaşımı sayesinde yaşamımız sürmektedir. Bazı bölgelerimizde bulunan damarlar da sıkışıp kalan kan dolaşım yapmadığı için vücut yenileme evresini yitirir. uzun zaman damar içerisinde kalan kan beraberinde bulundurduğu toksin maddelerini barındırır. bu maddelerin çoğunluğu vücuda zararlıdır.

Bel fıtığı baş ağrısı gibi hastalıklara iyi gelmektedir çünkü ?

Hacamat bel fıtığı ve baş ağrısı gibi hastalık ve rahatsızlıklara iyi gelmektedir. Aslına bakarsanız vücudumuzun her noktasından geçen kan dolaşımı sayesin de işlevimizi yerine getiriyoruz. Bazı durumlarda belimizden geçen bazı noktalarda kan devridaim yapmaz. Bel fıtığı rahatsızlığı olan hastalarımızın bel bölgesinde bulunan hassas noktalardan hacamat yöntemi ile kan alınır. Bu bölgelerde kan dolaşımı yeniden sağlandığı için kemir ve kas oluşumu ve ya hücre yenilenmesi gerçekleşir. Bu da belimizin tedavisinde bizlere yardımcı olur.
Aynı şekilde baş ağrısı aslında kan dolaşımından kaynaklanır.

Hacamat tedavisinin adını henüz duymayan ya da bilmeyen bir çok kişi olduğunu tahmin ediyoruz. ancak bilinmelidir ki hacamat tedavisi gerçek hacamatcılar tarafından yapılmalıdır. hacamat yaparken hacamat yapılacak olan noktaların belirlenmesi çok önemlidir.

Hacamat’ın faydaları hakkında bilgi almak için hacamatın faydaları sayfamıza göz atmanızı tavsiye ederiz.

Hacamat nasıl yapılır hakkında bilgi almak için hacamat nasıl yapılır sayfamızı ziyaret edin.