Hacamat’ın hiç bir yan etkisi olmayıp aksine şifası çok fazladır.

Hacamat yaptırmadan önce fazla yemek yememiş olmanız gereklidir ne çok ac nede çok fazla tok olmanız gereklidir örneğin saat öğlen 1 de hacamat yaptıracaksanız 11 de kahvaltınızı bitirmiş olmalısınız.

Hacamat dışarıdan bakıldığında sanki çok korkulacak bir şeymiş gibi gelse de aksine acısı olmayan bir tedavi yöntemidir. Bunu yakınlarınızdan yaptıran varsa sorabilirsiniz veya yaptırıp kendinizde görebilirsiniz.

İnsanların en çok sormuş oldukları soru budur normal kan vermek atar damar ve toplar damarlardan gerçekleşmektedir bu işlem sadece oradan akan kan akışını temizlemektedir ama hacamatla yapılan işlem çok farklıdır hacamat kılcal damarlardan yapılmaktadır damarlarımız şöyle düşünürsek atar damar bir otoban gibi toplar damarda cadde gibidir ama kılcal damarlar çok dar sokaklar gibidir yani burada kan çok fazla hareket etmemektedir bu netice itibari ile oradaki kanlar işlemini yitirmekte ve kılcal damarlardaki kan hücreleri ölmektedir İngiliz kraliyet ailesi hastanesinin yapmış olduğu bir açıklamaya göre hastalıkların % 80’lik bir kısmı kılcal damarlardaki kan hücrelerinin işlevlerini yitirmiş olmalarındandır denilmektedir bu netice itibari ile Kızılay’a verilen kan ile hacamat arasında çok büyük farklılık vardır.

Günümüz tıp’ı maalesef bu hastalıklara sadece bir kaç ilaç verip geçiştirmektedir ve bu işlem sadece hastayı oyalamaktan başka bir şey değildir evet hacamatla sinüzit ve migren hastalıkları olsun çok iyi sonuçlar alınmaktadır bu bazılarında % 50 ve % 100 gibi kişiye göre değişmektedir ve hastalığın derecesine göre değişmektedir sinüzit ve migrende ilk seansta etkilere görülmektedir ama 2 ve daha sonraki seanslarda çok daha iyi sonuçlar alınmaktadır.

Eklem ağrıları ve romatizma hastalıklarda hacamat’ın etkileri şaşırılacak kadar etkilidir ama şunu da söylemek gereklidir ki yaşı ilerlemiş kişilerde romatizma hacamat tedavisinde çok yüksek sonuçlar alınmamaktadır ama genç kesimlerde bu tedavi çok iyi sonuçlar vermektedir.

Bize gelen hastaların sayısı o kadar çok ki bu hastalıktan dolayı maalesef günümüz şartları nedeniyle insanlar ruhsal bir çöküntü içerisine giriyorlar Allah .c.c hepimizin yardımcısı olsun inşallah evet bu hastalığı Allah’ın izni ile hiç bir ilaç kullanmadan 3 veya 4 seansta % 80 % 90 oranlarda bu hastalığı Allah’ın izni ile bu hacamat tedavisiyle iyileştiriyoruz bu konuda sizlere bir çok örnek gösterebiliriz.

Kas ağrılarının hepsini % de 100 lük bir oranla ilk seansta hacamat tedavisiyle iyileşmektedir bunun etkisini daha yapılır yapılmaz hissedebilirsiniz.

Sırt bölümdeki sivilcelerin hacamat tedavisinden sonra iyileşme oranı hemen hemen ilk seansta % de 100 dür bu bazılarında 1 kaç seans sonrada görüle bilir hacamat yapıldıktan 1 2 hafta sonra muazzam derecede sırtınızdaki sivilcelerin iyileştiğini göreceksiniz.