Hacamat Tedavi

Hacamat, deri altındaki birikmiş, damarda dolaşmayan, atıl kalmış, vücuda zararlı ve biriktiği noktada ilgili organa zarar veren pis kanın vücuttan dışarıya atılması işlemidir.

Hacamat Bağışıklık sistemimizi felç eden kirlenmiş, kan özelliğini kaybetmiş sıvının peygamber efendimiz S.A.V. in de 1400 yıl öncesinde tarif etmiş olduğu çok önemli bir tedavi şeklidir.

Hacamat ağrısız, acısız, yatak istirahatsız, iş gücü kaybı olmadan tatbik olunan; hastalıklardan korunmanın ve sağlıklı yaşamanın en kolay yoludur.
Hacamat vücüdun dışarıya atamadığı ağır metaller, toksinler, serbest radikaller ve kullanılan ilaçların vücutta bıraktığı kalıntıların dışarı alınması işlemidir.

Öz kültürümüzde binlerce yıldır kullanılan sünnet bir tedavi şeklidir.

Hacamat İslam ülkelerinde çok yaygındır ve faydası bilim adamları tarafından kanıtlanan ülkelerde de uygulanmaktadır. Çin’den Almanya'ya, Malezya’dan Kanada'ya, Arap dünyasından Avustralya’ya bütün dünyada kullanılan önemli bir tedavi yöntemidir.

‘Hacamat’ kelimesi Arapça ‘emmek, normal formuna getirmek’ anlamlarını taşır. Geleneksel olarak boynuzla, cam kupalarla veya çağdaş aletler yardımıyla yapılabilir.

Services

Mustafa Karayurt

Hacamat Uzmanı

Ünlü terapist Nuran kaynar ile birlikte eğitim yapan Mustafa Karayurt, erkek (bay) hacamat alanında uzmanlaşmıştır.

Elifnur Kaynar

Hacamat Uzmanı

Bir çok ünlü Doktor'a hacamat uygulayan Elifnur Kaynar Hacamat Tedavisi uygulamaktadır...

Nuran Kaynar

Hacamat Uzmanı

25 yıllık sağlık personeli olan terapist Nuran kaynar %100 steril ortam da tedavilerini uygulamaktadır.